Nowa Dyrektywa SEVESO III

Zapewniamy naszym Klientom profesjonalną pomoc we właściwym zarządzaniu ryzykiem, którego wynikiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników oraz unikanie strat. Pozytywne decyzje PSP zatwierdzające opracowywane przez nas raporty o bezpieczeństwie na obszarze różnych województw są dodatkowym potwierdzeniem naszych umiejętności i doświadczenia.

Zakłady, które ze względu na stosowaną ilość substancji niebezpiecznych Dyrektywa SEVESO zakwalifikowała do zakładów o zwiększonym ryzyku (ZZR) lub o dużym ryzyku (ZDR) wystąpienia poważnej awarii przemysłowej są zobowiązane do zapewnienia, aby były zaprojektowane, wykonane, prowadzone i likwidowane w sposób zapobiegający tym awariom i ograniczający ich skutki dla ludzi i środowiska. 

W tym celu w art. 73 ust 4 i 5 znowelizowanej ustawy Prawo ochrony środowiska zawarto delegację do wskazania na mocy wydanego rozporządzenia takich parametrów, jak bezpieczne odległości innych obiektów od Zakładów o Dużym i Zwiększonym Ryzyku. W szczególności dotyczy to sposobów ustalania tych wielkości.

Zakład o Dużym Ryzyku - dokumentacja

Nasz oferta:

  • opracowanie (i aktualizacja) dokumentacji dla Zakładu o Dużym Ryzyku i Zakładu o Zwiększonym Ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej -  zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.
  • projektowanie systemu zarządzania bezpieczeństwem (procedury, zarządzenia, instrukcje)
  • przeprowadzenie analizy zagrożeń (HAZOP - analiza zagrożeń i zdolności operacyjnych w procesach przemysłowych , WAZ / PHA -  wstępna analiza zagrożeń, FMEA analiza rodzajów i skutków możliwych błędów)
  • przeprowadzenie analizy i oceny ryzyka (ETA analiza drzewa zdarzeń, FTA analiza drzewa błędówBTA - analiza modelu muszki (bow-tie),   AWZ / LOPA - analiza warstw zabezpieczeń, QRA - ilościowa ocena ryzyka )
  • wykonanie analizy efektów fizycznych i skutków (przy użyciu modeli matematycznych specjalistycznych programów komputerowych)
  • określenie poziomów nienaruszalności bezpieczeństwa SIL 
  • nadzór inwestycyjny - zapewniamy:
    eliminację błędów na wczesnym etapie projektowym
    eliminację potencjalnych zagrożeń
    ograniczenie skutków awarii
    ograniczenie strat związanych z przestojami instalacji
    kontrolę i monitoring potencjalnych zagrożeń
    wczesne wykrycie niezidentyfikowanych zagrożeń
    spełnienie wymagań formalno-prawnych, bez angażowania własnych pracowników i kosztownych szkoleń

Prowadzący zakład musi wykazać, że właściwie zarządza ryzykiem, w sposób systemowy, ujęty w ogólnym systemie zarządzania zakładem. W tym celu ZZR mają obowiązek sporządzenia programu zapobiegania poważnym awariom (PZA) i ZDR mają obowiązek opracowania PZA oraz raportu o bezpieczeństwie (RoB), wewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego (WPOR) oraz dostarczenia informacji niezbędnych do opracowania zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego (ZPOR).

 

Zobacz również - seveso

Zobacz również:                                                                                                    

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies.

Zapytaj o ofertę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

Wyślij formularz

X
Office 365
Zaloguj się
LinkedIn